Modern Web Tasarım Standartları

Web tasarım dünyası her geçen gün daha da hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Bu hızlı gidişata ayak uydurabilen firmalar ve kişiler ise internet dünyasında her zaman bir adım daha önde durmayı başarıyorlar. Bu yazımızda bizler de sizlere internet dünyasında nasıl daha ön planda durabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.
 
Flat Design Teknikleri
 
Son yıllarda adından sıkça söz ettirmeyi başaran Flat Design, günümüzün en popüler web tasarım yöntemleri arasında yer alıyor. Bu tasarım yöntemi sayesinde temiz, sade ve anlaşılabilir bir internet sitesine sahip olabiliyorsunuz.
Microsoft firmasının Metro UI tasarımından sonra iOS 7 işletim sistemi ile Apple firmasının da kullandığı bu tasarım teknikleri artık çoğu internet sitesinde karşımıza çıkabiliyor. Mobil cihazlar ile daha da büyük bir popülerlik kazanan bu tasarım yöntemleri ziyaretçilerinizin daha kolay bir gezinti yapmasını sağlıyor. Flat Design logoları kullanmaya başlayan firmalar arasında Google ve YouTube gibi büyük isimler yer alıyor.
 
Responsive Tasarım Etkileri
 
Mobil internet kullanımının çoğalması ile birlikte responsive tasarım tekniklerinin etkisi daha da fazla olmaya başladı. Ancak sayfanın arama motorlarında kendi alan adı ve mobil sitesi için subdomain altında bir mobil versiyonunun olmasına gerek yok. İleride Google tarafından gelecek olan güncelleme ile iki ayrı siteden yaratılmış olan sayfalar için olumlu puanlar verilmeyecek.
Bu sebeple responsive tasarım yapmak istiyorsanız tek bir URL üzerinden yapmanız daha yararlı olacaktır. Mobil platformdan ziyaretçi alan mobil sitelerin giderek yükseldiğini ve Google arama motorunun da bu sitelere büyük değer verdiğini asla unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Mobil tasarımın en iyi tasarım tekniklerinden olan responsive tasarım sayesinde ziyaretçilerinize etkili bir deneyim sunabilirsiniz.
Bize Dair
Yaratıcı, sorun çözen, değer yaratan, müşteri odaklı, kullanıcı dostu ve yenilikçi projeleri dengeli bir şekilde tasarlayıp uygulayan, işletmelere ve markalara geleceği öngören vizyonu ile stratejik çözümler üreten, ürettiği çözümlerle yaratmış olduğu değerleri gerçek hedef kitlesine hızlı ve doğru şekilde ulaştır
DEVAM
Bize Sorun