En basit tanımıyla SEO; İngilizce “Search Engine Optimization” kelimelerinin ilk harflerinden kısaltılarak oluşturulmuş bir kavramdır. Türkçe karşılığı ise “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Esasta ise; büyük emeklerle oluşturduğunuz web sitenizin görünürlüğünde ihtiyaç duyduğunuz bir yöntem, bir gerekliliktir.
 
Şöyle düşünün; web siteniz yayında ama ziyaretçi sayınız istediğiniz düzeyde değil. Binlerce site içinde görünür olmanız, kendinizi, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilmeniz ve bunun için de öncelikle arama motorlarında ön plana çıkmanız gerekiyor. Size rekabet avantajı yaratacak kavramların başında gelen SEO sayesinde web siteniz, şu anda internetin en önemli trafik kaynağı olan arama motorlarına uyumlu hale gelir, sitenizin faydasını maksimize eder.
 
Site Optimizasyonu
Web site analizinin sonuçları optimizasyon yol haritasını belirlemiş olur. Bu sitedeki yazılı içeriğin optimizasyona uygun hale getirilmesinden resimlerin isimlendirilmesinden, meta taglardan başlayabilir. Sitede yapılacak ufak değişiklerden ve eklemelerden başlayıp gerekirse komple yeniden yapılanmasına kadar gidebilir.
 
Arama Motorlarına Kayıt
Sitenizi arama motorlarına, katalog ve portallara kaydı yapılır. Kayıt işlemi arama motorlarının şartlarına uygun olarak manuel yada otomatik bir şekilde yapılır. Detaylı bir dokümantasyon ve pozisyon raporu, çeşitli arama motorlarının sonuç listelerine göre ayrılmış geniş kapsamlı bir pozisyon raporu ve yapılmış olan optimizasyon çalışmalarının dokümantasyonunu kapsamaktadır.
 
Optimizasyon Ayarı ve Takibi
Arama motoru optimizasyonu sonrası arama motoru web sitenizi yeniden indeksler ve indekslendikten sonra gerekirse bir düzeltme ya da ek bir optimizasyona gerek duyulabilir. Genel olarak web sitesi senede bir kere gözden geçirilip önemli arama motorlarında bir düzeltme ya da optimizasyona tabi tutulması gerekmektedir.
 
Arama Motoru Optimizasyonu - SEO
Bize Dair
Yaratıcı, sorun çözen, değer yaratan, müşteri odaklı, kullanıcı dostu ve yenilikçi projeleri dengeli bir şekilde tasarlayıp uygulayan, işletmelere ve markalara geleceği öngören vizyonu ile stratejik çözümler üreten, ürettiği çözümlerle yaratmış olduğu değerleri gerçek hedef kitlesine hızlı ve doğru şekilde ulaştır
DEVAM
Bize Sorun
Kafanıza takılan, merak ettiğiniz konuları bize sorun...