Web Tasarım

Çağımız koşulları gereği artık pek çok müşteri ihtiyaçlarını online ortam üzerinden karşılıyor. Artık market alışverişleri bile online olarak yapılabiliyor. Teknolojinin geldiği bu noktada e-ticaret yapmak, ürünlerinizi satışa sunmak için 7/24 sunum yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Bu da doğal olarak satışlarınızı artırabileceğiniz anlamına geliyor. Tüm bunlar için ilk adım olan, profesyonel web tasarım hizmeti için bizimle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan web tasarımının ilk ve en önemli adımını atabilirsiniz.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım işlemleri hakkında ilk akıllara gelen soru genellikle, web tasarım nedir oluyor. Bu sorunun cevabını kısa bir şekilde özetleyebiliriz.
Web tasarım; görseller ve metinlerden meydana gelen web sayfası içeriklerinin, sitenin ziyaretçilerine belirli bir düzen içinde sunulmasıdır. Web tasarım işlemi aynı zamanda, web sitesi yapımı ya da web tasarım projesi olarak da adlandırılabilir.

Web tasarımı yapmak için ilk olarak bir projeye ihtiyaç duyulur. Firma, şahıs, marka ya da ürün projenin asıl konusunu meydana getirir. Örneğin; doktor ya da diş hekimi internet sitesi, firma internet sitesi, otel internet sitesi, sağlık merkezi ya da hastane internet sitesi; birer web tasarım projesidir.

Buradan da anlaşılacağı üzere, web tasarımı kişi, kurum ya da kuruluşları tanıtmak amacı doğrultusunda yapılan, web sitesinde bulunan sayfaları kodlama, düzenleme ve sanal ortamda yayınlama çalışmalarının tümüne verilen isimdir. Bu çalışmaları yapan uzmanlara web tasarımcı, web tasarımcısı ya da webmaster adı verilir. Naya Dijital Ajans olarak alanının en iyi olan web tasarımcıları ile birlikte çalışıyoruz.

Web Programlama Nedir Kısaca?

Web programlama kısaca; bir web sitesi oluşturmak adına yazılan kaynak koda verilen isimdir. Bu alanda web programlama işlemi iki farklı türde karşınıza çıkabilir. Bunlar İstemci ve Sunucu taraflı programlamadır.

Sunucu taraflı programlama; İsminden de anlaşılacağı üzere, sunucu ile web sitesi arasındaki iletişimi sağlayan programlama türüdür. Daha çok veritabanı işlemleri; üye kaydı işlemleri, üye girişi işlemleri ve veri giriş-çıkışı işlemlerden oluştur.

İşlemci taraflı programlama da ise; kullanıcıların etkileşimde olması sağlanır. Buna örnek olarak ise; kullanıcıların yorum yapabilmesi, resmin üzerine tıklandığında büyümesi ve kullanıcıların verileriyle işlemler yapılması verilebilir.

Web Tasarım Neden Önemli?

Web tasarımı, her tür web sitesi için hayli önemlidir. Çünkü web tasarımı müşterilerin markanızı nasıl algılayacağını etkiler. Onlara tasarım açısından sunduğunuz iyi izlenim, sitenizde kalmalarına ve hizmetiniz hakkında bilgi sahibi olmalarına olanak sağlar.

Tam tersi olarak kötü bir izlenim ise, müşterilerin siteden uzaklaşmasına ve hatta rakip firmaya yönelmesine neden olur. Kısacası iyi bir web tasarımı, potansiyel müşterilerinizi web sitenizde tutmanızı sağlayan önemli bir adımdır.

 

Web Tasarım Neden Gerekli?

Web tasarımı konusunda kararsız kalan kişiler genellikle web tasarım neden gerekli? sorusunu sorarlar. Bu soruya yanıt olarak pek çok örnek verebiliriz. Örneğin;

  • Kaliteli bir web tasarımı müşterileriniz tarafından profesyonel algılanmanızı sağlar.
  • Ayrıca yine kaliteli web tasarım; arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı, bu sayede gelirinizin artmasını ve size duyulan güvenin artmasını sağlar.

Kısacası var olduğunuz sektörde profesyonel bir hizmet sunmak istiyorsanız, web tasarımı aşaması sizin için oldukça gerekli.

Web Tasarım Ve Programlama Nedir?

Web tasarım; site içerisinde bulunan görsel ve metinlerin düzenlenerek ziyaretçilere sunulması işlemidir. Programlama ise; web sitesini oluşturmak için yazdığımız kaynak koda verilen isimdir. Sitemizde bulunan web tasarımı başlığımız altında, kurumsal web tasarım hizmetimize de ulaşabilirsiniz.

Sizler için sunduğumuz web tasarım hizmetinde; Yüksek kaliteye, yaratıcılığa ve özgünlüğe önem veriyoruz. Tüm bu kriterleri harmanlayarak güçlü altyapımız ile birlikte en iyi sonuçları çıkarıyor ve markanız için en iyisini yapıyoruz.

Web Tasarım Ne İşe Yarar?

Web sitesi için düşünülen tasarım fikirlerinin, estetik bir bakış açısı kullanılarak, bir amaç doğrultusunda ve belirli kriterlerle yönlendirildiği, düzenlendiği ve uygulamaya dönüştüğü işlemlere web tasarımı denir.

Bu işlemler tamamlandığında ise ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Kısacası Web tasarım ne işe yarar? Bütünde estetik bir web sitesi oluşturmaktır. Aynı zamanda web tasarımı, ziyaretçileri çekmek ve yeni potansiyel müşterilere ulaşmak için atılabilecek en iyi adımdır.

Web Tasarımcısı Nedir?

Tasarım düşüncelerinin, bir hedef doğrultusunda düzenlenip yönlendirildiği ve sonuç olarak uygulamaya geçildiği işlemlere web tasarımı ismi verilir. Tüm bu işlemlerden sonra ise, ortaya kullanılabilir bir web sitesi çıkar. Web tasarımcısı; web tasarım sürecini tümüyle üstlenen ve gerçekleştiren kişiye denir.

Kadromuzda yer alan tüm web tasarımcıları, alanında uzman ve profesyoneldir. Bu konuda da başarının ilk adımı olan kaliteyi sizlere garanti ediyoruz.

Web Tasarım Dilleri Nelerdir?

Web teknolojileri her geçen gün popülerliğini artıran teknolojilerdir. Bu sebeple web teknolojilerine ilgi de artar. Web tasarımında kullandığımız web tasarım dilleri de bu teknolojilere bir örnektir. Web tasarım dili, siteye yazılacak kodların girilmesini sağlayan araçlar olarak tanımlanabilir.

En Popüler Web Tasarım Dilleri

  • HTML
  • CSS
  • PHP
  • JAVASCRIPT
  • PYTHON
  • RUBY
  • ASP
  • XML

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel anlamda kaliteli bir web tasarımı isteniyorsa, yapılacak ve dikkat edilecek pek çok nokta vardır. Bunların yerine getirilmesi için, hizmet alınan kişi veya kişilerin alanında uzman kişiler olması önemlidir.

Naya Digital olarak, en iyi web tasarımcıları ve programcılarıyla hizmet vermekten gurur duyuyoruz. En iyi web tasarım ajansları web tasarım ve kurum işlemlerinde şu noktalara sizler için dikkat ediyor:

Projelendirme:

Projelendirme işlemi, başarılı bir projeye ulaşılması için dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında gelir. Analizlerin doğru yapılması ve doğru hedeflerin koyulması, başarılı projenin ilk basamağıdır. Web tasarım şirketleri bu aşamada üzerine düşen görevi eksiksiz bir biçimde yapmalıdır. Naya dijital ajans olarak; projelendirme aşamasında, firmanızı doğru bir şekilde analiz ediyor, ürün, hizmet ve referanslarınızı dikkate alıyoruz. Domain, hosting ve mail gibi ihtiyaçlarınızı da bu aşamada belirliyoruz.

Yeni Teknoloji:

Web sitesi tasarımı yapılırken, yeni teknolojilerin kullanılması; site izlenimi ve kullanım kolaylığı açısından önemli konudur. Bu alanda en yeni teknolojileri takip ediyor ve kullanıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Naya dijital ajans olarak; her çeşit web tasarım işleminiz için en uygun ve en yeni teknolojilerden faydalanıyor, sizlere bu alanda en verimli sonucu almayı sağlıyoruz.

Tasarım ve Arayüz:

Tasarım ve arayüz de bir web sitesi tasarımında önemli kriterlerden kabul edilir. Bu aşamada firmanızın sahip olduğu konsepte uygun renk ve tarzlarda şablonlar kullanıyoruz. Alanında uzman tasarım kadromuz, tasarım açısından hem danışanlarımızı hem de web sitesi ziyaretçilerini memnun edecek çalışmalar sunuyor. Ayrıca web tasarım fiyatları konusunda da sizler için en iyisini sunmaktan memnunuz.

Yazılım Kodlama Aşaması:

Projenin işlevselleşmesi açısından, yazılım kodlama adımı oldukça önem arz eder. Bu konuda web tasarım firmaları oldukça titiz çalışmalıdır. Bizler ve bu alanda çalışan kodlama uzmanlarımız, sizler için uygun yazılım dilini seçiyor ve memnuniyetinizi önemsiyor. Bu aşamada uygun dili seçiyor ve uygulamaya başlıyoruz.

Test Yayını:

Yazılım kodlama aşamasının ardından, sitenin son halini test yayınında sizlerin beğenisine sunuyor ve siteyi bazı testlere tabi tutuyoruz. Bu aşamada sitenin mobil ve masa üstünde sorunsuz bir biçimde yayınlanabilmesi için responsive çalışmaları da yapıyoruz. Test yayınını başarı ile geçen siteyi ise yayınlamaya hazır olarak tanımlıyoruz. Sizler de web tasarım ihtiyacınızı sorunsuz bir biçimde gidermek ve bu şekilde yeni potansiyel müşterilere ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Yayın ve Destek Süreci:

Yayın süreci, web tasarımının son basamağıdır. Ayrıca son derece önemli olan bu konu hassas bir çalışma da gerektirir. Bu aşamada, test yayınını geçen site artık yayına hazırdır. Yine bu aşamadan kullanılacak hosting kurulumu yapılır, mailler düzenlenir ve kurulur. Uzman ekibimiz, son seo çalışmalarını gerçekleştirdikten sonra siteniz yayına hazırdır.

Web Tasarım

İnternet sitesinin tasarımı, içeriği her ne olursa olsun son derece önemlidir. Bunun sebebi tasarımın ziyaretçiler üzerinde bırakacağı etkidir. Siteyi ziyaret eden kişiler, sitenin tasarımı doğrultusunda bir izlenime sahip olurlar. Bu da ziyaretçilerin sitede ne kadar kalacaklarını ve bir daha siteye girip girmeyeceklerini belirler.

Burada yaratıcılığın önemi ise markalaşma açısından önemlidir. Farklı bir tasarım, akılda kalmanızı kolaylaştırır ve bir defa siteye gelen kişinin tekrar gelmesini sağlar. Kısacası sitenin tasarımında yaratıcılığın önemi büyüktür. Çünkü yaratıcılık ne kadar fazla olursa markalaşma da o derece doğru ilerler.

Rakiplerinizden Öne Çıkın

Türkiye'nin çeşitli illerinden teslim ettiğimiz işlerin yanı sıra İstanbul web tasarım alanında da hizmet veriyoruz. Sahip olduğumuz uzman kadro, projenin tasarlanması ve yapım aşamasına geçmesi süreçlerini sizinle iletişimde kalarak sağlıyor. Bu sayede alacağınız verim maksimuma çıkıyor. Tüm web sitesi tasarım işlemlerinizde rakiplerinizden bir adım önde olmak ister misiniz? O zaman doğru adrestesiniz.

Web sitesinin doğru tasarlanması, önemli vurguların önemli anlarda yapılması sizlere seo açısından da memnun edecek sonuçlar verecek. Sanal kimliğiniz için doğru adımı atmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri aramızda görmekten ve sizler için yepyeni projeler hazırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Kullanıcı Dostu Çözümler

Web sitenizin hizmet amacı ne olursa olsun bazı sorunlarla karşılaşmanız normaldir. Bizler bu sorunlara hem çözüm üretiyor hem de sorun yaşanmaması için önceden önlem alıyoruz. Web dizayn alanında yaptığımız çalışmalarımız ise en önemli referansımız. Sorun yaratma değil, sorun çözme odaklı çalışmamız bize bu alanda yol gösteriyor.

Sitenizin tüm teknik detaylarıyla ve tasarım aşamalarıyla yakından ilgileniyor ve sizler için sorunsuz bir deneyimi garantiliyoruz. Sizler de kaliteli hizmeti doğru adresten almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve sitenizin geleceği için doğru bir adım atabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Hizmet

Hizmetlerimizde en fazla önem verdiğimiz unsur, müşteri odaklı çalışmaktır. Yürüttüğümüz tüm web tasarım hizmetleri bu doğrultuda tamamlıyoruz. Sizlerin ihtiyacı ve talepleri doğrultusunda, projenin taslağını oluşturuyoruz. Daha sonraki aşamalarda ise bu kriterleri harmanlayarak %100 memnuniyetinizi kazanmak adına kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

Projenin taslak aşamasından bitiş aşamasına kadar, her an ne istediğiniz önemsiyoruz. Ayrıca müşterilerin ihtiyacı olan fikirleri de sizlere sunarak, projenizi kalite standartlarının üzerine taşıyoruz. Bu alanda çalışmaktan mutlu olan ekibimiz, sizler ve markanız için en iyisini yapmaktan da memnuniyet duyacaktır.

Web tasarım fiyatları
Fiyat teklifi almak için bizi arayabilir ya da formu doldurup mail atabilirsiniz.